Adem Büyük ceza aldı! İşte sebebi…

– HABER

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor forması giyen Adem Büyük, Konyaspor’a mağlup oldukları maç sırasında, bir güvenlik görevlisine hakaret etmişti.

PFDK tarafından konuyla ilgili bir açıklama geldi. 32 yaşındaki emektar futbolcu, 1 maç süreyle ceza aldı. Futbolcuya sadece maç cezası değil, ayriyeten para cezası da kesildi.

Adem’in hakareti karşılıksız kalmadı

Geçtiğimiz cumartesi günü oynanan Yeni Malatyaspor – Konyaspor maçına, Konyaspor’un geriden gelip 3 puanı alması kadar önemli bir diğer olay, Adem Büyük’ün güvenlik görevlisine hakaret etmesiydi. 

32 yaşındaki futbolcunun maç görevlisine hakaret etmesinin cezası belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 25 Şubat tarihli kararına göre oyuncuya uygulanan yaptırım şu şekilde;

“YENİ MALATYASPOR Kulübü sporcusu ADEM BÜYÜK’ün, 20.02.2021 tarihinde oynanan YENİ MALATYASPOR-İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR Süper Lig müsabakasında, resmi güvenlik görevlisine yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-a ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 6.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus’ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!

Kaynak: anahaberi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Ne iyi gelir | Kurumsal Kimlik | GanoBet | Bahis siteleri