Spor

Ahmet Ağaoğlu Görevinden Ayrılıyor

Trabzonspor ve Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda  bulundu. En dikkat çekeni ise Ağaoğlu, 21 Haziran’dan itibaren Kulüpler Birliği’ndeki görevini bırakacağını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu başkan adaylığını ifade eden Mehmet Büyükekşi’yle ilgili olarakda bazı sözler söyleyen  Ağaoğlu, “Mehmet Büyükekşi, iki yıl süreyle Gaziantep FK başkanlığı yaptı ve bizlerle birlikte Kulüpler Birliği’nde oldu. Sıkıntıları bizimle birlikte yaşadı. Değerli bir kulüp başkanıydı. Ülke futbolu hakkında tecrübesi olan bir isim.” şeklinde konuştu.

Kulüpler Birliği başkanlığı görevi hakkında ise  21 Haziran’da yeni bir başkana yerini bırakacağını söyleyen Ağaoğlu, “21 Haziran’dan itibaren Kulüpler Birliği’ndeki görevimi yeni başkana devredeceğim” ifadeleriyle görevinden ayrılacağını kesin bir ifadeyle duyurmuş oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu seçiminin olacağına vurgu yapan Ahmet Ağaoğlu, “Kulüp başkanlarının bir ricası, bir temennisi var. 16 Haziran’daki seçim olağanüstü genel kurul, sadece TFF başkanı ve yönetim kurulu seçime megapari gidiyor. Diğer kurullar yasa gereği 4 yıl seçildiği için göreve devam ediyor. Ama burada etik olarak başkan ve yönetim kurulu değişeceğine göre, etik olarak da diğer kurulların da başkanlık seçimi sonrası istifalarını vermeleri gerekiyor. Kulüp başkanları, bu düşüncelerini çok açıkça ifade ettiler” diye açıklamalar yaptı.

Ağaoğlu vermiş olduğu ifadeler ve yaptığı tüm bu açıklamalar ile Klüpler Birliği Başkanlık görevine devam etmeyeceğini kesin olarak duyurmuş oldu.

Bir cevap yazın