Apple, Billie Eilish liderliğinde tarihinde bir ilke imza atıyor

Apple tarihinde bir ilke imza atıyor ve 2019’u kapatırken bizleri Apple Music Awards ile buluşturuyor. Yılın sanatçısı ödülünü Billie Eilish kazanıyor.

Apple’ın 2019’u kapatırken favori uygulama ve oyunları açıklamasına hayli alışkınız ancak bu yıl farklı olarak bir de bizlerle Apple Music Awards buluşuyor ve iPhone üreticisi müzik endüstrisi için yeni bir ödülü hayata geçiriyor. Bu yıl ilki düzenlenen ödül töreninde ödül alan sanatçılar ise firmanın çevrim içi müzik servisinin global editör takımı tarafından belirleniyor. Yılın Albümü ve Yılın Şarkısı gibi dallardaki ödüller ise Music uygulamasında şarkı ve albümüm ne kadar dinlendiğine göre belirlenmiş.

Apple Music Awards

Apple Music Awards Yılın Sanatçısı ödülü Billie Eilish’in

Apple’ın Yılın Sanatçısı ödülünü alan isim şaşırtıcı olmayacak şekilde Billie Eilish oluyor. Şarkıcı 2019’a damga vuran isimler arasında yer alıyor. Nitekim Eilish’in “When we fall asleep, where do we go?” albümü de Apple Music’te en çok dinlenen albüm olmayı başarmış. Bu yüzden Yılın Albümü ödülü de ona gidiyor. Billie Eilish aynı zamanda kardeşi Finneas ile beraber Yılın Söz Yazarı ödülünü de alarak, töreni 3 ödülle kapatıyor. Yılın Çığır Açan Sanatçısı ödülü Lizzo‘nun olurken; Yılın Şarkısı ödülü yine 2019’da adından sıklıkla bahsettiren Lil Nas X’in Old Town Road şarkısına gidiyor.

iPhone üreticisi ilk kez düzenlediği bu ödülleri bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Türkiye saati ile 5 Aralık’ta sabaha karşı 05:00’da canlı yayınlanacak olan etkinlikte Billie Eilish, Steve Jobs Theater’da canlı performansıyla izleyicilerle buluşacak. Etkinliğin internet üzerinden canlı yayınlanacağını da kaydedelim. Ödüllere ve kazananlara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

John Wick yönetmeninin iPhone 11 Pro ile çektiği kar topu savaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Ne iyi gelir | Kurumsal Kimlik | GanoBet | Bahis siteleri