Spor

Domenec Torrent, Galatasaray’dan Resmen Ayrıldı!

Domenec Torrent, Galatasaray’dan resmen ayrıldı!

59 yaşındaki İspanyol teknik direktör Domenec Torrent, Fatih Terim’in takımdan ayrılması üzerine bu yıl Galatasaray’ın başına geçti. Ne yazık ki Türkiye’de istediği performansı ortaya koyamayan teknik adamın takımdan ayrılacağı söylentileri bir süredir spor camiasında konuşuluyordu. Nihayet beklenen açıklama geldi ve sarı kırmızılı takımın Torrent ile yolları ayırdığı resmi olarak açıklandı.

Pep Guardiola ile 11 yılda 24 kupa!

Şimdiye kadar kariyerinde Barcelona, Bayern Münih, Manchester City ve Flamengo gibi başarılı takımlarda kendine yer bulan Domenec Torrent, uzun bir süre boyunca tecrübeli teknik direktör Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapmıştı.

İlk defa 2007 yılında Barcelona B’de Pep Guardiola’nın ekibinde taktiksel analist olarak görev alan Torrent, 2008’de Guardiola’nın, Barça’nın A takımınn başına geçmesiyle beraber onunla yoluna devam etti. İlerleyen senelerde Guardiola’nın Bundesliga ve Premier Lig kariyerlerinde de ona eşlik eden Torrent, toplamda 11 yıl boyunca onunla birlikte yedek kulübesinde bekledi ve beraber 24 kupa elde ettiler.

Galatasaray’da 20 maç geçirdi

Ocak ayında Galatasaray’a gelen Domenec Torrent, sarı kırmızılı takımda 20 maçta görev aldı. Bunlardan 7 tanesini galibiyetle sonuçlandıran teknik adam; 5 beraberlik ve 8 yenilgi elde etti.

Özel kiralık bahis sistemleri makalelerimizi okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Domenec Torrent ve yardımcıları Galatasaray’dan ayrıldı

Galatasaray yönetiminden gelen son haberlere göre Domenec Torrent ve dört yardımcısının sözleşmeleri feshedildi. Kulüp tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu:

“Teknik Direktör Domènec Torrent Font ile yardımcıları Jordi Gris Vila, Jordi Guerrero Costa, Julián Jiménez Serrano ve Ricard Segarra Aragay’ın sözleşmeleri Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. tarafından feshedilmiştir.”

Bir cevap yazın