En çok indirilen mobil oyunlar listesinde sürpriz 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok indirilen mobil oyunlar açıklandı. Supersonic Studio’s tarafından…

Join Clash 3D Among Us DOP 2 Phone Case DIY Free Fire Water Sort Puzzle Subway Surfers Stacky Dash Sushi Roll 3D FAU-G

Phone Case DIY büyük bir atakla 1052 sıra yukarı çıkarak listede kendine 4. sırada yer buldu. 3 numarada ise 308 sıra yükselerek DOP 2 dikkatleri üzerine çekti.

AppAnnie, en çok harcama yapılan ve en çok kullanıcıya sahip oyunların verilerini de açıkladı.

Oyun sektöründeki pazar 22 milyar dolara çıktı

2021’in birinci çeyreğinde her zaman olduğu gibi oyun, genel uygulama pazarındaki en etkili kategori olduğunu kanıtladı. iOS oyuncuları 13 milyar dolar harcarken, Google Play oyuncuları 9 milyar dolar harcadı.

Oyun uygulamalarındaki tüketici harcaması 22 Milyar Dolara Ulaştı.

En çok harcama yapılan oyunlar ise, ROBLOX, Genshin Impact, Coin Master, Pokemon Go, Honour of Kings, PUBG MOBILE, Candy Crush Saga, Homescapes, Rise Of Kingdoms, Game For Peace şeklinde sıralandı.

Genshin Impact oyununun yerini alarak ilk sırada yer alan Roblox, yaratıcı olmanı ve hayal edebileceğin her şeyi gerçekleştirmeni sağlayan nihai sanal evren.

En çok kullanıcısı olan ilk 6 oyun değişmedi

İlk 6 sırada yer alan oyunlar yılın ilk çeyreğinde de istikrarlı bir şekilde yerlerini korudular. Mobil oyunlarda kullanıcı sayılarında sürpriz bir gelişme yaşanmadı.

Yılın en çok kullanıcıya sahip oyunları Among Us, PUBG MOBİLE, Candy Crush Saga, ROBLOX, Free Fire, Call of Duty:Mobile, Minecarft Pocket Edition, Ludo King, Pokemon Go, Subway Surfers oldu.

En çok indirilen mobil oyunlar listesi hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir