Genel Kültür

Pamukkale’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Pamukkale'de nerede kalınır
İçindekiler

Pamukkale’de Nerede Kalınır?1. Pamukkale İlçe Merkezi2. Karahayıt3. Denizli Şehir MerkeziPamukkale’de UlaşımPamukkale Otel Fiyatları & RezervasyonÖzetle Pamukkale’de Nerede Kalınır?

Doğal güzellikleri keşfetmek, antik kentlerle tarihi bir seyahate çıkmak ya da travertenler ve kaplıcalarla şifa bulmak… Hangi sebeple olursa olsun, Pamukkale‘ye seyahat etmeyi düşünen herkesin ortak bir sorusu var: Pamukkale’de nerede kalınır?

Sizin de yakın zamanda bir Pamukkale planınız ya da hayaliniz varsa Pamukkale’de konaklama alternatiflerini merak ediyor olmalısınız!

Uzun uzun araştırmalar, sayfa sayfa gezmeler yerine Pamukkale’de konaklamaya dair her şey bu rehberde sizi bekliyor.

Rehber boyunca Pamukkale’de konaklama için en ideal bölgeler, en iyi Pamukkale otelleri gibi konaklama detaylarını tek tek paylaşıyor olacağım.

Umarım hayalinizdeki konaklama alternatifini bulur ve mükemmel bir Pamukkale deneyimi geçirirsiniz!

Pamukkale’de Nerede Kalınır?

Pamukkale'de nerede kalınır

Travertenleri, antik kenti ve alışverişten yeme içmeye olanaklarıyla Pamukkale’nin en turistik bölgesi Pamukkale ilçe merkezi,Pamukkale’de meşhur bir termal merkez olan ve daha lüks termal otelleriyle popüler Karahayıt,Hem kendi içinde gezilecek yerleri, hem de yakın çevrede gezilecek yerleriyle Pamukkale’de konaklama için tercih edilen Denizli şehir merkezi.

1. Pamukkale İlçe Merkezi

Pamukkale'de nerede kalınır merkez oteller

Pamukkale’de nerede kalınır denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen bölge, Pamukkale ilçe merkezi.

Neden Pamukkale merkez? Çünkü Pamukkale ilçe merkezi, Pamukkale’nin en turistik ve popüler bölgesi. Gezilecek yerleri, yeme içme olanakları bir yana konaklama söz konusu olduğunda da Pamukkale ilçe merkezinde sayısız seçenek var.

Öncelikle Pamukkale merkezde konaklama tercih edecek olursanız dünyaca meşhur Pamukkale Travertenleri yanı başınızda olacak. Traventerlerin yanında yine oldukça popüler Hierapolis Antik Kenti için de aynı durum geçerli.

Kısacası Pamukkale’yi doya doya yaşamak için nerede kalmalıyım diye düşünüyorsanız buyurun cevabınız!

Peki Pamukkale merkezde nerede kalınır? Pamukkale merkez çok büyük bir yer değil, bu nedenle her yer birbirine yakın denilebilir ancak Mehmet Akif Ersoy Bulvarı ve paralelindeki sokaklar en merkezi bölge.

Pamukkale merkezde konaklama için pansiyonlardan butik otellere, tatil köylerinden termal otellere her bütçeye ve zevke uygun seçenek var. Zor beğenen biriyseniz merkezde elbet keyfinize göre bir seçenek bulursunuz.

Pamukkale merkez otelleri için spesifik tavsiye isterseniz ise aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Sunrise Aya Hotel: Pamukkale’de uygun fiyatlı otel arayanlar Pamukkale Travertenleri’ne yalnızca 15 dakika yürüme mesafesinde yer alan bu tesise mutlaka göz atmalı. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.2★ Özbay Hotel: Siz de “kafamızı sokacağımız bir oda yeter” mantığında düşünüyorsanız Özbay Hotel, fiyat performans ve konum olarak en avantajlı Pamukkale otellerinden biri. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.3★ Venus Suite Hotel: Pamukkale merkezde otel tercih edecekseniz bu modern ve şık tesise göz atabilirsiniz. Konum olarak mükemmel ve Pamukkale otellerinin geneline kıyasla çok daha yeni ve modern bir atmosfer sunuyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.4★ Melrose House Hotel: Pamukkale Travertenleri ve Hierapolis Antik Kenti ile 5 dakika sürüş mesafesinde yer alan tesis Pamukkale’de lüks otel arayanlar için ideal. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.4★ Tripolis Hotel: Pamukkale Travertenleri’ne yakın otel arayanlar yemyeşil, geniş bir alanda kurulu bu lüks tesise göz atabilir. Açık havuzu ve spa merkeziyle keyifli bir tatil için de ideal. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

2. Karahayıt

Karahayıt Pamukkale'de nerede kalınır

Pamukkale ilçe merkezi ya da merkez otelleri sizi mutlu etmediyse ve aradığınızı bulamadıysanız Karahayıt ile devam edelim!

Karahayıt, Pamukkale’nin en popüler bölgelerinden biri. Pamukkale merkeze yaklaşık 7 km uzaklıkta yer alıyor. Anlayacağınız konum olarak oldukça avantajlı.

Üstelik, Karahayıt’ın tek avantajı konum ve ulaşım değil. Karahayıt, Türkiye’de kaplıca turizmi dendiğinde ilk akla gelen seçeneklerden biri.

Karahayıt Kaplıcaları, Pamukkale Travertenleri’nin bir parçası olarak sayılıyor. Pamukkale Travertenleri’nin beyazının aksine Karahayıt Kaplıcaları’nda su kırmızı. Yani sadece şifalı özellikleriyle değil, görsel olarak da dikkat çekiyor.

Karahayıt bölgesine özel şifalı termal sulara birçok tesiste ulaşabiliyorsunuz. Karahayıt termal otelleri özellikle lüks olanakları ve spa merkezleriyle dikkat çekiyor. Bazı tesislerde fizyoterapi merkezi bile bulabiliyorsunuz.

Kısacası Pamukkale’ye kaplıca turizmi için seyahat ediyorsanız Karahayıt bölgesi bence şans vermeniz gereken ilk seçenek olmalı. Pamukkale ilçe merkezinde de termal otel seçenekleri ve travertenler bulunsa da Karahayıt otelleri bu konuda daha lüks ve gelişmiş.

Bir de söylemeden geçmeyeyim. Karahayıt, köy ya da kasaba olarak tanımlanan Pamukkale merkeze göre daha ufak, daha doğal bir yer. Merkez kadar turistik ve hareketli olmadığı için de sessiz, sakin bir havası var.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

Oskar Thermal Hotel: Karahayıt’ta uygun fiyatlı otel arayanlar için temiz, sade ve ideal olanaklara sahip güzel bir alternatif. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.3★ Pamukkale Termal Ece Otel: Karahayıt Kırmızı Su Travertenleri yakını otel arıyorsanız hem uygun fiyatlı, hem ideal bu seçeneğe göz atabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.4★ Hierapark Thermal & Spa Hotel: Yemyeşil, sakin ve huzurlu bir atmosferde modern olanaklarla dolu bir spa oteli. Pamukkale Travertenleri ve Karahayıt Kırmızı Su Travertenleri yalnızca 10 dakika mesafede. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.5★ Richmond Pamukkale Thermal: Pamukkale’de lüks termal otel arayanlar için Karahayıt bölgesinde, merkezi bir konumda yer alan ideal bir seçenek. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.5★ Doğa Thermal Health & Spa: Spa olanaklarından yeme içmeye, hobi alanlarından toplantı salonlarına lüks ve dört dörtlük bir deneyim sunan bu tesis Karahayıt otelleri arasında en iyilerden. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

3. Denizli Şehir Merkezi

Denizli Pamukkale'de konaklama

“Pamukkale’de nerede kalınır?” rehberinin son önerisine gelelim: Denizli şehir merkezi.

Pamukkale’den bahsederken Denizli şehir merkezi alakasız gelmiş olabilir ancak çok çabuk karar vermeden avantajına bir göz atın derim.

Pamukkale merkez de Karahayıt da küçük yerler. Her ikisini de birer günde gezebilirsiniz. Eğer bu seyahatten beklentiniz sadece bir termal otele ya da normal bir tesise gidip kaplıcaların ve spa olanaklarının keyfini çıkarmaksa konaklama için tercihiniz Pamukkale merkez ya da Karahayıt olsun derim.

Ancak termal keyfin yanında yeni yerler keşfetmek, yeni deneyimler yaşamak istiyorsanız Denizli merkez, Pamukkale’de konaklama için aradığınız yer olabilir!

Öncelikle Denizli merkez, Pamukkale’ye yaklaşık 17 km. Kişisel aracınızla gidecekseniz 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Karahayıt ise yaklaşık 25 dakika uzaklıkta. Toplu ulaşım için de sürelere 10’ar dakika ekleyerek düşünebilirsiniz.

Pamukkale ve Karahayıt’ı geçip Denizli’nin konum avantajına gelelim! Denizli merkezde gezilecek yerlerin yanında Denizli çevresinde de gezilecek birçok önemli nokta, şehir, turistik yer vs. var. Yani Denizli otelleri arasından seçim yaparsanız her gününüzü yeni keşifler, farklı deneyimlerle geçirebilirsiniz.

Sadece minik bir fikir vermesi açısından gezebileceğiniz yerlere dair kısa bir sıralama:

Tarihi Denizli Kaleiçi Çarşısı,Atatürk ve Etnografya Müzesi,Laodikeia Antik Kenti Denizli içi keşfedeceğiniz yerlerken Salda Gölü,Keloğlan Mağarası,Budan’da yer alan Çizmeli (Yenice) Kaplıcaları ve Budan Evleri yakın çevrede bulunan noktalar.

Peki ya Denizli merkezde nerede kalınır? Bayramyeri Meydanı, Çınar Meydanı ve Pamukkale Belediyesi çevresi merkezin en hareketli ve avantajlı bölgeleri.

Daha detaylı adres önerisi içinse Halk Caddesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve Ulus Caddesi bölgelerine göz atabilirsiniz.

 Bu bölgedeki en popüler oteller: 

2★ Kosar Hotel: Denizli’de uygun fiyatlı otel arıyorsanız Denizli merkezde, önemli noktalara sadece 5 dk mesafede yer alan bu tesise göz atmalısınız. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.3★ Çimenoğlu Hotel: Denizli merkez otelleri arasında olanakları ve modern dekorasyonuyla öne çıkan bu tesis, Denizli merkezde gezilecek yerlere yürüyerek yaklaşık 10 dk mesafede yer alıyor. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.3★ Laodikya Otel: Denizli’de turistik noktalara yürüme mesafesinde yer alan bu tesis hem uygun fiyatlı, hem de iyi olanaklara sahip ideal bir seçenek. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.4★ North Point Hotel: Denizli’de merkezi otel arayanlar için Fevzi Çakmak Bulvarı’nda lüks ve modern bir seçenek. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.4★ Angel’s Park Hotel: Denizli’de lüks otel arayanlara hem olanakları, hem de merkezi konumuyla avantaj sağlayan bu tesise göz atabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Pamukkale’de Ulaşım

Pamukkale'de konaklama, bölgede ulaşım

Pamukkale’de otel seçiminizi yaparken işinizi kolaylaştıracağını düşündüğüm ulaşım detaylarını sizlerle paylaşmak istedim.

Pamukkale’de ulaşım için otobüs, minibüs ve taksi kullanabilir ya da araç kiralayabilirsiniz.

Öncelikle Pamukkale’de araç kiralama ile başlayayım. Pamukkale’de araç kiralama için hem Denizli merkezde, hem Çardak Havalimanı içerisinde, hem de Pamukkale merkezde firmalar bulunuyor.

Eğer geziniz boyunca yalnızca Pamukkale, Karahayıt ve hatta Denizli çevresini gezmek istiyorsanız araç kiralamak çok mühim değil.

Bu üçlü birbirine oldukça yakın: Pamukkale Denizli arası 17 km, Pamukkale Karahayıt arası 4 km ve Karahayıt Denizli arası yaklaşık 21 km. Ancak çevreyi de gezmek isterseniz mutlaka araç kiralamanızı tavsiye ederim.

Pamukkale’de toplu ulaşıma gelecek olursam rehberde önerdiğim üç konaklama bölgesi de kendi içlerinde de gerek yürüyerek, gerek toplu taşımayla ulaşımın kolayca sağlanacağı yerler.

Denizli merkezden Pamukkale ve Karahayıt’a ve Pamukkale’den Karahayıt’a neredeyse her 20 dakikada 1 minibüs ve otobüsler bulunuyor. Yine her birinde iç ulaşımı da minibüs ve otobüslerle kolayca sağlayabiliyorsunuz.

Pamukkale’de konaklama için ulaşım açısından en avantajlı bölge neresi diyecek olursanız iki önerim var:

Pamukkale özelinde spesifik bir tatil için Pamukkale ilçe merkezi.Pamukkale dahil Denizli çevresini keşfetmek için Denizli merkez.

Pamukkale Otel Fiyatları & Rezervasyon

Pamukkale'de nerede kalınır otel fiyatları

“Pamukkale’de Nerede Kalınır?” rehberinin en can alıcı kısmına hazırsanız başlayalım!

Öncelikle Pamukkale’de otel rezervasyonu için söz konusu tatil planlama olunca hayat kurtaracak, iç ferahlatacak bir önerim var: hotelscombined.com.tr.

Hotelscombined.com.tr güvenilir birçok rezervasyon sitesine tek bir yerden ulaşabileceğiniz bir online otel rezervasyonu sitesi. Aklınıza gelen, piyasanın en iyi markalarına burada ulaşabiliyor ve daha da önemlisi aynı tesisler için karşılaştırmalı fiyatları ve uygunluk durumlarını görebiliyorsunuz.

Rezervasyonu hallettiysek gelelim Pamukkale otel fiyatları konumuza.

Detaylara girmeden bütçe konusunda kafanızı rahatlatayım. Pansiyonlardan lüks otellere, Pamukkale’de her bütçeye uygun tesis bulabilirsiniz.

Pamukkale otelleri için ortalama fiyatlar ise şöyle:

Pamukkale ilçe merkezinde ve Denizli merkezde uygun fiyatlı oteller 2 kişi gecelik 150 – 200 TL civarı, 4 – 5 yıldız oteller ise 400 – 500 TL civarıKarahayıt’ta ise uygun fiyatlı tesisler olsa da genelde daha lüks tesisler olduğu için fiyatlar da genel olarak yüksek. 2 kişi gecelik ortalama 500 TL

Özetle Pamukkale’de Nerede Kalınır?

Pamukkale'de nerede kalınır rehberi

Pamukkale’de nerede kalınır, Pamukkale konaklama bölgeleri ve Pamukkale otelleri… Rehber boyunca Pamukkale’de keyifli bir konaklama deneyimi için ihtiyacınız olacak her şeyi paylaşmaya çalıştım. Umarım faydalı bilgiler edinebilmişsinizdir.

Tüm bunların özet bir anlatımı içinse buyurun okumaya!

Pamukkale’de konaklama için ideal 3 bölge bulunuyor: Pamukkale ilçe merkezi, Karahayıt ve Denizli şehir merkezi.

Öncelikle Pamukkale seyahatinden beklentiniz Pamukkale’ye, travertenlere ve antik kentlere yönelik daha turistik bir geziyse Pamukkale ilçe merkezi sizin için en ideal seçenek olacaktır. Özellikle zamanınız kısıtlıysa mutlaka ilk tercihiniz merkez olsun.

“Yok ben daha fazla keyif istiyorum.” ya da “Şifalı sular hedefim!” diyorsanız ise Karahayıt tesisleri sizin için mükemmel olacaktır.

Pamukkale’de meşhur bir termal merkez olan Karahayıt’ta yer alan termal oteller, lüks olanaklarından fizyoterapi merkezi gibi özellikleriyle Türkiye’de kaplıca turizminin en sevilenleri.

Ancak dikkat! Karahayıt‘ta otel fiyatları yüksek çünkü genel olarak oteller lüks, olanaklar zengin vs. Yani Pamukkale’de uygun fiyatlı otel arıyorsanız tercihinizi Pamukkale ilçe merkezinden yana yapın.

Son bölge önerim ise Denizli şehir merkezi oldu. Pamukkale ve Karahayıt’la yetinmek istemeyenler, çevreyi de gezip görmek isteyenler için en güzel seçenek. Çünkü unutmayın, Denizli çevresinde ve tabii ki Denizli içinde gezilecek, görülecek birçok yer var.

Pamukkale’de otel tavsiyesi isteyenler içinse her bölgeye özel favorilerim şu şekilde:

Pamukkale merkezde 3★ Venus Suite Hotel,Karahayıt’ta 5★ Pam Thermal Hotel & Clinic Spa,Denizli merkezde 4★ North Point Hotel.

Pamukkale’de nerede kalınır konusu kısaca bu şekilde. Bölgede gezip görülecek en popüler yerlerle ilgili bilgi ve fotoğrafları Pamukkale Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 13 Yer! başlıklı yazıda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

deneme bonusu veren siteler | deneme bonusu veren siteler