Teknoloji

Supercell’den üç yeni Clash of Clans oyunu! Clash of Clans ve Royale’in geliştiricisi Supercell, fantezi evrenini büyük bir şekilde geliştirdiğini…

Finlandiyalı firma, paylaştığı blog gönderisinde “Mevcut oyunculara yeni bir Clash deneyimi sunmanın yanı sıra, Clash’i daha önce bu deneyimi yaşamamış yeni kitlelere genişletmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Buna göre firmanın yeni oyunları sıra tabanlı taktik macera oyunu Clash Quest, sevimli minyatürlerden takımlar kurarak oynanan masa oyunu Clash Mini, ve bir co-op aksiyon tabanlı rol yapma oyunu Clash Heroes olacak.

Bahsedilen oyunların gelişiminin henüz oldukça erken olduğunu belirten Supercell, işlerin ilerledikçe muhtemel bazı değişikliklerle de karşılaşılacağını belirtti. Ancak geliştirici firmanın beta sürümündeki oyunları rafa kaldırma konusunda kötü bir şöhreti var. Dolayısıyla bu oyunlardan bazılarını hiç göremeyebiliriz. Geri bildirimlerle hayranların hak ettiği oyunlar olabileceğini düşünen firma, “Yine de standartları karşılamazsa, onları iptal ederiz ve diğer girişimlere geçeriz” ifadelerini kullandı.

Epic Games’in gelecek ücretsiz oyunu belli oldu

Her hafta kullanıcılarına bir ücretsiz oyun veren Epic Games Store’un gelecek haftaki içeriği belli oldu. 3 out of 10: Season 2, 8 Nisan’da gelecek.

Firmanın yürürlüğe koyduğu bu oyun projesi, fantezi evrenini genişletme hamlesinin parçalarından biri. Zira Supercell geçen yılın ilk zamanlarında kısa animasyon filmiyle 2016’da The Simpsons’da çalışan yazarların yönettiği bir Clash web dizisi yayınlamıştı. Ayrıca yeni oyunlardan Mini ve Heroes, şirketin son yıllardaki büyümesinin etkisiyle yeni Şangay stüdyosu tarafından geliştirilecek.

Fantasian artık Apple Arcade’de

Final Fantasy’nin geliştiricisi Hironobu Sakaguchi’nin yeni bir rol yapma oyunu “Fantasian”, Apple Arcade için yayınlandı. Fantasian, Final Fantasy VI ile aynı temayı paylaşıyor.

Son olarak firma, Clans ve Royale oyunlarının bu yeni üç yapımdan ayrı olarak ilerleyecek. Bu da mevcut oyunlar için herhangi geliştirme sıkıntısı yaşanmayacağı anlamına geliyor. Yeni oyunların ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili bilgi verilmedi. Ancak Supercell başka oyunların da geliştirilmekte olduğunu doğruladı. Firmanın üç yeni oyunuyla ilgili videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın